୩ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ ଗିରଫ

0
231

ବ୍ରହ୍ମପୁର,୦୩/୦୭/୨୦୨୨:
ବହୁବର୍ଷ ଧରି ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଘଟାଉଥିବା ଟାମଣା ଗାଁର କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀ କୁନା ବେହେରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନିୟମିତ କରୁଥିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ।ଏହା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ରେ ତଥ୍ଯ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଥିଲା | ଗୁପ୍ତଚର ତଥ୍ଯ ଆଧାର ରେ ଗୋଳନ୍ଥରା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଦ୍ଵାରା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ କୁନା ବେହେରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଦଶଘରିଆ ଗ୍ରାମର ଶିଶିର କୁମାର ନାୟକ (୩୭), ମେଦିନୀପୁର ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ସାହୁ (୨୯), ଶଙ୍କର ପ୍ରଧାନ (୫୭)ସହ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୨୫ରୁ ଅଧିକ ଜଘନ୍ୟ ଅପରାଧ ମାମଲା ରହିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ତାଙ୍କର ଅସାମାଜିକ ତଥା ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିଲେ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଦୋକାନ , ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ, ଇଟା କାରଖାନା, କୁକୁଡ଼ା ଚାଷୀ, ଛତୁ ଚାଷୀ, ଟାମଣା ରାସ୍ତାରେ ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ କରୁଥିଲେ। କୁନା ବେହେରା ନାମରେ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଉଥିଲେ। କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର, କ୍ରସର ମାଲିକ ଏବଂ ଟାମଣା, ଜୁଗୁଡି, ମେଦିନପୁର, ସିହଳା, କଙ୍କିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭୟ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିଲେ। ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟମୂଳକ ଭାବେ ଘଟକେଶ୍ୱର ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ରେ ଧମକ ଦେଇ ବଟି ଆଦାୟ କରୁଥିଲେ। କେବଳ ତାଙ୍କ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଧମକ ଦ୍ୱାରା ଭୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ କୁନା ବେହେରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାକୁ କେହି ସାହସ କରୁନଥିଲେ । ଏହାର ସୁଯୋଗ ନେଇ କୁନା ବେହେରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀମାନେ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଚିକିଟି ଟାମଣା ରୋଡ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟ୍, ଜଙ୍ଗଲ ରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର, ବିଭିନ୍ନ ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରା ଚାଲାଣ ଏବଂ ଡକାୟତି ଭଳି ଅପରାଧ ଘଟାଉଥିଲେ।ଉପରୋକ୍ତ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାର କରି କୁନା ବେହେରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି । ଏହା ନେଇ ମାମଲାର ଅଧିକା ତଥ୍ଯ ଆଧାର କରି ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ନେଇ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ମହନ୍ତ କହିଛନ୍ତି।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here